Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia „Powiśle Gliny Małe”

Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia „Powiśle Gliny Małe”

 W piątek 1 marca o godz. 17.00 odbyło się zebranie członków Stowarzyszenia „Powiśle Gliny Małe”. W spotkaniu uczestniczyli Pan Stanisław Mieszkowski, wójt Gminy Borowa, Pan Norbert Stala, przewodniczący Komisji Oświaty w Gminie Borowa,  Pani Lucyna Mieszkowska,  Sołtys  Gliny Małe oraz radni z naszej wsi, Pan Marcin Stachura i Waldemar Polit. Spotkanie jak zwykle poprowadził pan Wojciech Naprawa, prezes naszego stowarzyszenia.

Bardzo istotnym punktem zebrania, od którego zostało ono rozpoczęte była prezentacja Pani Kingi Bielec, animatora  Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.  oraz przewodniczącej Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Podkarpackiego, która przybliżyła obecnym ideę działalności tych organizacji, a także poddała kilka pomysłów jak rozwinąć działalność nie tylko naszego stowarzyszenia, ale również innych organizacji tego typu działających na naszym terenie.

Po prezentacji zostało przedstawione sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia, odczytano protokół komisji rewizyjnej, która spotkała się również w tym dniu.

Nasze stowarzyszenie utożsamiane jest z działalnością szkoły, stąd jego wiceprezes i dyrektor Zespołu, Pani Ewelina Trzpis przedstawiła ogólne sprawozdanie z jego działalności w roku 2018.

Jak zawsze, ostatnim, ale nie najmniej istotnym punktem zebrania była końcowa dyskusja członków, której tematem była, między innymi, kwestia zakupu sztandaru dla szkoły oraz koniecznego remontu instalacji wodno – kanalizacyjnej w drugim budynku Zespołu.