Wycieczka do Sabat Krajno

Wycieczka do Sabat Krajno

Koniec roku szkolnego to czas sprzyjający organizacji wycieczek szkolnych. W ostatnim tygodniu przed wakacjami dzieci z „zerówki” i klas I-III udały się zatem do Parku Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno,  zlokalizowanego  u podnóża najwyższego wzniesienia Gór Świętokrzyskich tj. Łysicy – 612 metrów n.p.m., w miejscowości Krajno-Zagórze. Poza Aleją Miniatur obiekt posiada w swojej ofercie również park liniowy, wypożyczalnię i tor quadów, kule wodne i łódeczki elektryczne, restaurację, a zimą dodatkowo stok narciarski z wyciągiem.

Podczas wycieczki uwagę skoncentrowano głównie na Alei Miniatur, która robiła spore wrażenie nie tylko na dzieciach, ale również na dorosłych. Park w swoim zbiorze posiada 42 miniatury najsłynniejszych miejsc na świecie. Dzieci chętnie słuchały historii opowiedzianych przez przewodnika i planowały jaki będzie cel ich najbliższych podróży.