Uroczystość nadania sztandaru

Uroczystość nadania sztandaru

Warto było czekać na ten wspaniały moment. W dniu 10  listopada, w przededniu 101. rocznicy odzyskania niepodległości, miała miejsce szczególna dla społeczności szkolnej Społecznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Glinach Małych uroczystość- nadanie sztandaru. Sztandar, to symbol honoru i godności. Dla każdej szkoły ma znaczenie szczególne, to znak Polski, ale także naszej Małej Ojczyzny, przywiązania do najwyższych wartości. Główna część uroczystości poprzedzona została Mszą Świętą w kościele w Glinach Małych, w trakcie której ks. Proboszcz Stanisław Polek dokonał jego poświęcenia. Po Mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali w korowodzie do szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po odegraniu Hymnu nastąpiła prezentacja sztandaru oraz oficjalne jego przekazanie, najpierw dyrektorowi szkoły, pani Ewelinie Trzpis, a następnie uczniom. Kolejnym etapem uroczystości było symboliczne wbicie gwoździ w drzewiec. Po zakończeniu ceremonii przekazania, odbyło się pierwsze ślubowanie na nowy sztandar. Tekst przysięgi wypowiedzieli przedstawiciele wszystkich klas naszej szkoły. Po uroczystym ślubowaniu odbyła się część artystyczna w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej. Uczniowie za swoje występy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W dalszej kolejności głos zabrali zaproszeni goście, a później gospodarze. W swoim wystąpieniu zarówno dyrektor szkoły, pani Ewelina Trzpis, jak i prezes Stowarzyszenia „Powiśle Gliny Małe”, pan Wojciech Naprawa,  wielokrotnie podkreślali rolę darczyńców w dążeniu do zakupu tego wspaniałego, ręcznie haftowanego sztandaru. Akcentem zwieńczającym obchody nadania sztandaru szkole było wprowadzenie na salę trzypiętrowego tortu z wizerunkiem patrona szkoły, co zrobiło ogromne wrażenie na zebranych.