Przybory dla dzieci polskich na wschodzie

Przybory dla dzieci polskich na wschodzie

Podsumowanie akcji charytatywnej „Przybory dla dzieci polskich na wschodzie” przeprowadzonej w Zespole Szkół Społecznych w Glinach Małych.

Harcerze z 5 Drużyn Harcerskich  „Nadwiślański Szlak”, zorganizowali i przeprowadzili w naszych szkołach akcje charytatywną polegającą na zbiórce zeszytów, bloków, kredek, farb, mazaków i innych przyborów szkolnych dla dzieci polskich w Żółkwi na Ukrainie podjętej z inicjatywy Muzeum Księdza Kardynała Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego. Szkołę języka polskiego prowadzą siostry dominikanki, w której uczy się obecnie 220 dzieci. Sytuacja materialna jest bardzo trudna i wielu rodziców nie stać na zakup podstawowych przyborów szkolnych dla swoich dzieci. Bezinteresowne pomaganie innym to wspaniała sprawa.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

Zebrano 212 różnych przyborów,w tym 84 zeszyty, 63 długopisy, 60 bloków, 25 zestawów kredeki innych przyborów.W zbiórce przyborów najbardziej zaangażowały się dzieci przedszkolne idzieci z klas „0”oraz uczniowie klas I-III.

Przybory przynieśli: Emilka Krynicka, Karol Polak, Wiktoria Peret, Zosia Burczy, Basia Wójcicka, Maksymilian Gacek, Kacper Gacek, Magdalena Polak, Wiktor Burczy, Madzia Kalicka, Lena Chlebowska, Dominika Drewniak, Asia Sztuka, Nikola Drożdż, Trzpis Milena, Trzpis Natalia, Oliwia Smoleń, Julka Lebida, Amelia Kopeć, Krzysztof Siembab, kinga Borowiec, Nina Naprawa, Bartek Śliwa, Madzia i Maja Pazdro, Wiktor Smoleń.