Kolorowe Dni Nauki

Kolorowe Dni Nauki

Kolorowy Dzień dla Wiedzy- Dzień Zielony orz akcja „Sprzątanie Świata”

12 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano Kolorowy Dzień dla Wiedzy- Dzień Zielony, który został połączony z akcją „ Sprzątanie Świata”.

W tym dniu oprócz założenia czegoś zielonego, uczniowie mieli przyjemność obejrzeć krótką prezentację multimedialną oraz uczestniczyć w dyskusji odnośnie ochrony środowiska. Definicja „Sprzątanie świata” (z ang. Clean Up the World) to akcja międzynarodowa, w której łączy się powszechną manifestację przeciw zaśmiecaniu środowiska z pracą społeczną nad jego oczyszczeniem. Akcję rozpoczął Ian Kiernan w styczniu 1989 w Australii. W 1993, przy poparciu Programu Ochrony Środowiska Narodów Zjednoczonych, akcja rozprzestrzeniła się na inne kraje. Do Polski przeniosła ją pani Mira Stanisławska-Meysztowicz w 1994. Odbywa się co roku we wrześniu, a organizatorem jest fundacja „Nasza Ziemia”.

Z racji dopisującej pogody nasza szkoła również przyłączyła się do akcji. Warto zaznaczyć , iż głównym jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska – poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

Do akcji przyłączyły się wszystkie klasy szkoły podstawowej oraz oddziały przedszkolne. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów!