Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce. Za dar najpiękniejszy, za serce …

Jakże nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce. Za dar najpiękniejszy, za serce …

 

 

14 października, w Dzień Edukacji Narodowej poświęcamy uwadze wszystkich, którzy współtworzą system edukacji w naszym kraju. Szczególnie jednak staramy się docenić trud osób nam najbliższych, czyli nauczycieli i pracowników obsługi, którzy na co dzień zabiegają o to, aby czas spędzany w szkole przynosił efekty. W tym roku postawiliśmy na nieco zmieniona formułę tego dnia. Odeszliśmy nieco od formatu „wiersz – piosenka” i zaproponowaliśmy formę konkursową, oczywiście z przymrużeniem oka … Uczniowie starali się rozpoznać swoich nauczycieli na zdjęciach z ich dzieciństwa, co nie było bardzo trudne – nauczyciele prawie w ogóle się nie zmienili, szczególnie nasze Panie… Wręczono również dyplomy dla nauczycieli, którzy zdobyli glosy w specjalnym plebiscycie. W uroczystości brali udział Pan Wójt, Władysław Błażejowski, przewodniczący Rady gminy Borowa, Pan Marian Taran, Pani Ewa Siwecka, przewodnicząca Rady Rodziców, a także nasi radni, Pan Henryk Maj oraz Pan Fryderyk Sapała. Dzień ten połączony został z obchodami Dnia Samorządności, kiedy nasi koledzy i koleżanki
z klasy III wcielali się w role nauczycieli, co okazało się barrrrrdzo trudne…

Spędziliśmy ten dzień bardzo miło. Mamy nadzieje, że wszyscy pracownicy szkoły również.