Gminne Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Gminne Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

W tym roku przypadła 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja .

Zgodnie z coroczną tradycją w kościele parafialnym w Borowej odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli mieszkańcy gminy, przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie szkół z terenu gminy oraz druhowie z OSP. Następnie patriotyczny korowód przeszedł pod pomnik Ofiar Bombardowania Borowej, gdzie został odśpiewany hymn państwowy oraz złożono pamiątkowe wieńce. W okolicznościowym przemówieniu Wójt Gminy Borowa Stanisław Mieszkowski przypomniał jak istotną rolę w dziejach naszego narodu odegrała Konstytucja 3 maja i jak ważne jest, by strzec tej wolności, która z takim trudem została wywalczona przez naszych przodków.

W tym dniu nie zabrakło przedstawicieli Naszej szkoły.