DNI RODZINY, PROFILAKTYKI I SPORTU

DNI RODZINY, PROFILAKTYKI I SPORTU

W tym roku szkolnym postawiliśmy na innowacyjne podejście do obchodów Dnia Matki, Dnia Ojca oraz Dnia Dziecka. Zamieniliśmy tradycyjne zabawy z animatorami na nieco bardziej edukacyjny charakter tych świąt. Oprócz tradycyjnej akademii z okazji Dnia Rodziny dzieci zaprosiły swoich rodziców do prawdziwie rodzinnego spędzenia czasu. Wspólnie z Panią Agnieszką Kusak tworzyły cuda z owoców metoda carvingu, a wspaniałym podsumowaniem tego dnia były zajęcia z zumby. Z okazji Dni Rodziny, Profilaktyki i Sportu odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które w sposób zrozumiały dla wszystkich dzieci, tych starszych i tych młodszych, poprowadził Pan Waldemar Polit. Dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzały również spektakle profilaktyczne, dobrane odpowiednio do grup wiekowych. Zaprosiliśmy również inne szkoły, tj. gimnazjum w Górkach, gimnazjum w Pławie, szkołę podstawową           w Borowej oraz szkołę podstawowa w Gawłuszowicach,  do turnieju  piłki nożnej, podzielonego na dwa etapy edukacyjne. Zabawa była znakomita, a oprócz zdrowych figurek wykonanych z owoców, chętnie konsumowanych przez dzieci, mieliśmy dodatkową atrakcję z okazji Dnia Dziecka przygotowaną przez Radę rodziców– lody i kiełbaski z grilla. Po takim ruchu nawet takie przekąski nie są tuczące!!!

 

Raz jeszcze dziękujemy Radzie Rodziców, Pani Agnieszce Kusak, Panu Waldemarowi Politowi oraz Panu Pawłowi Piątkowskiemu, Firmie Zielona Budka oraz Firmie Almex za pomoc w organizacji tych dni.