Dla wszystkich kobiet sto lat…

Dla wszystkich kobiet sto lat…

Dzień Kobiet w naszej szkole to dzień, który zawsze staramy się obchodzić z lekkim przymrużeniem oka. W tym roku, tak jak rok temu, gościliśmy w szkole panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Glinach Małych. Członkinie organizują swoje spotkanie w naszej szkole, a nasi uczniowie starają się uświetnić je swoim występem. W uroczystości uczestniczył Pan Stanisław Mieszkowski, Wójt Gminy Borowa, Pan Michał Opałacz, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Borowa, Panowie Marcin Stachura i Waldemar Polit, radni wsi Gliny Małe oraz Pani Lucyna Mieszkowska, sołtys wsi Gliny Małe i członkini KGW. Spotkanie poprowadziła Pani Lidia Smoleń, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Glinach Małych. Nasi uczniowie zaprezentowali się fantastycznie. Oprócz zabawnych skeczy, usłyszeliśmy również pięknie wykonane piosenki oraz obejrzeliśmy tańce. Uczniom towarzyszyła Pani Ewelina Trzpis, dyrektor naszego Zespołu oraz Pani Karolina Jakubus, nauczycielka języka angielskiego oraz opiekunka samorządu uczniowskiego.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały niespodziankę dla szkoły – darowiznę 200 zł na zakup sztandaru. Był to bardzo miły akcent imprezy, ponieważ pani dyrektor jesienią ogłosiła zbiórkę funduszy na ten cel i takie wsparcie jest ogromna motywacją. Być może już w przyszłym roku szkolnym uda nam się go zrealizować.