C.d Kolorowe Dni Nauki.

C.d Kolorowe Dni Nauki.

24 października w ramach Kolorowego Dnia dla Wiedzy zorganizowano Dzień Niebieski, który nawiązywał do wody. W tym dniu każdemu z nas towarzyszyła butelka wody:)

Wyrobienie nawyku oszczędzania wody oraz uświadomienie ile jej zużywamy podczas codziennych czynności- to niektóre z tematów poruszanych podczas prezentacji przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.

Woda jest najbardziej rozpowszechnionym, najbardziej znanym i jednocześnie najbardziej zagadkowym płynem na Ziemi, a możliwe, że nie tylko na tej planecie. Stanowi około 70 % masy ciała człowieka. Wszystkie czynności organizmu wymagają wody. Każda tkanka, każdy narząd, każdy układ działa w płynnym środowisku. Ciało jest więc od niej uzależnione. Woda stosowana jest również do wielu innych celów, chociażby takich jak codzienna higiena. Jest również wykorzystywana do przemysłu jako np. źródło energii. Jednakże wraz ze wzrostem przemysłu wiele wód zostaje zanieczyszczonych.

Zachęcamy wszystkich do obejrzenia prezentacji!